KURUMSAL

İletişim
444 54 99 ACİL 187

İnsan Kaynakları

Topluma karşı sorumlu ve etik değerlere önem veren AGDAŞ, müşteri odaklı yaklaşımı ile Sakarya halkına daima en iyi hizmeti vermeyi benimsemiştir. Başarısındaki en önemli unsur ise “Her AGDAŞ Çalışanı Bizim İçin Üstün Bir Değerdir” yönetim anlayışına sahip olmasıdır. Bu yaklaşım ile çalışanlarımızın memnuniyet seviyelerini sürekli artırarak, iş ortamlarını iyileştirerek ve kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunarak, Sakarya’nın en çok tercih edilen şirketi olmayı ve bu konumu korumayı ilke olarak benimsemiştir.
 
Şirketimizde; katılımcı, paylaşımcı, şeffaf, farklılığa ve yaratıcılığa değer veren bir kültürün oluşturulması, yaygınlaştırılması önem arz etmektedir. Başarımızın sürekliliğini sağlayabilmek için organizasyonun, sistem ve süreçlerinin sürekli gözden geçirilmesi ve ihtiyaçlar doğrultusunda yapılandırılması konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Güvenli, sağlıklı, etik değerlerin yaşatıldığı, ortak değerlerimiz doğrultusunda huzurlu bir iş ortamı sağlamak hedefimizdir. 
 
İnsan Kaynakları süreçleri çalışanın işe alınmasından itibaren aşağıdaki şekilde işler.
 
Seçme Yerleştirme
 
İnsan Kaynakları, birimler tarafından bildirilen personel taleplerinin karşılanması için veri bankasını ve diğer veri kaynaklarını değerlendirerek uygun görülen adayları görüşmeye davet eder. Adaylara kişilik envanteri, yazılı ve/veya sözlü sınav/mülakat uygulanır. Sonuçlar değerlendirildikten sonra ilgili birim ve İnsan Kaynakları Birimi tarafından uygun görülen adaylara ücret teklifi sunulur ve işe yerleştirme süreci başlar.
  
Açık Pozisyonlar
 
Eğer bizimle çalışmayı düşünürseniz açık pozisyonlarımızı kariyer.net üzerinden takip edip başvurda bulunabilirsiniz. 
 
Öneri Sistemi ve Ödül Yönetim Sistemi
 
AGDAŞ'da yürütülen Öneri ve Ödül yönetim sistemleri, şirket hedef ve stratejilerini destekleyecek şekilde, işi en iyi yapan bilir mantığından yola çıkarak ,şirket iş süreçlerinde, verimlilikte ve hizmet kalitesinde sürekli iyileştirmeyi sağlamak; başarı, davranış ve çabalarından dolayı çalışanları takdir etmek; çalışanların katılım, motivasyon ve bağlılığını artırmak amaçları ile tüm AGDAŞ çalışanlarını kapsar.
 
Eğitim ve Geliştirme
 
En önemli faaliyetlerden birisi olan eğitim, çalışanların iş performansları ile doğrudan bağlantılıdır. AGDAŞ'da eğitim ve gelişim sürekli bir işlemdir. Kurumsal etkinlik için, çalışanların potansiyellerinin geliştirilmesi, AGDAŞ İnsan Kaynaklarının kritik bir görevidir.
 
İşe alınan tüm çalışanlar, oryantasyon programı sonrasında yeni görevlerine başlarlar. Organizasyonun her seviyesindeki çalışanlara organizasyonel gereksinimler, şirket hedefleri, bireysel hedefler ve çalışanın kişisel gelişim ihtiyaçları doğrultusunda şirket içi ve dışı eğitim programları uygulanır.
 
Performans Değerlendirme
 
AGDAŞ'da performans yönetimi sistemi , çalışanların yetkinlikleri ve şirket hedeflerine yönelik iş sonuçlarını baz alan değerlendirme sonuçlarına göre yapılır.
 
Ücretlendirme
 
Şirketimizde iş değerlerlendirmeyi temel alan performansa bağlı ücretlendirme esastır. Yılda bir defa, performans ve enflasyona dayalı ücret ayarlaması yapılır.
  
Sosyal ve Kültürel Faaliyetler
 
AGDAŞ, çalışan memnuniyeti odaklı bir şirket olarak çalışanlarının iş hayatı dışında; sosyal yaşamına da katkıda bulunmayı hedefler. Bu doğrultuda AGDAŞ çalışanlarına şirket içi doğum günü kutlamaları, tiyatro ve sinema günleri, piknikler, iftar yemekleri, bowling ve çeşitli spor turnuvaları, geleneksel başarı paylaşım günleri, hizmet törenleri, yılbaşı ve bayram kutlamaları gibi tüm AGDAŞ Ailesi'nin katılımına açık etkinlikler düzenler.
 
Ayrıca sosyal sorumluluk alanında ise huzur evi ziyaretleri, bedensel engelli tiyatrosu, çocuk esirgeme kurumu ziyaretleri gibi faaliyetler de düzenleyerek sosyal sorumluluk alanındaki görevlerini yerine getirir.